Żółte i przebarwione paznokcie

Żółte i przebarwione paznokcie

 

 

Przebarwienia paznokci to nie tylko nieestetyczny wygląd, mogą być również objawem problemów zdrowotnych. Zdarza się, że przebarwienia powstawają na skutek uszkodzenia lub infekcji, którą należy wyleczyć, aby paznokcie odzyskały swój dwawny wygląd.

Profilaktyka

Noszenie właściwie dopasowanych butów, które umożliwiają rozprostowanie palców, pomaga uniknąć zgrubienia paznokci stóp w wyniku ucisku. Niestosowanie ciemnych lakierów do paznokci bez podkładu pomaga uniknąć ich trwałego zabarwienia. W przypadku podejrzenia infekcji grzybiczej paznokci należy zasięgnąć u internisty lub podologa porady, jak ją zwalczyć. Trzeba także wspomnieć, iż z wiekiem paznokcie stają się mniej błyszczące. Dzieje się tak, ponieważ ich powierzchnia staje się mniej gładka, co wpływa na jej zdolność do odbijania światła.

Objawy

Na przebarwienie paznokci ma wpływ szereg czynników, takich jak zgrubienie paznokci, siniaki powstałe na skutek uderzenia o twardy lub ciężki przedmiot, pozostałości lakieru do paznokci lub infekcji grzybiczej paznokcia. Przebarwienie paznokci nadaje im zazwyczaj żółtawy odcień. Zmiany tempa przyrostu paznokcia mogą skutkować jego zgrubieniem. Powolny przyrost paznokcia może być spowodowany wiekiem, wynikać z chorób lub diety. Z kolei przyśpieszony przyrost paznokcia może świadczyć z ucisku, przykładowo gdy czubki paznokci trą o but. Żółtawy wygląd wynika z utraty przezroczystości paznokcia, kiedy grubieje.

Lakier do paznokci to kolejna przyczyna ich przebarwień. Często nakładany lakier wnika w paznokieć i pozostawia plamy niemożliwe do usunięcia za pomocą zmywacza. Paznokcie mogą mieć żółty kolor także na skutek "infekcji grzybiczej paznokcia (onychomycosis), infekcji bakteryjnej lub rzadziej występujących schorzeń, takich jak syndrom żółtego paznokcia.

Kuracja

Scholl Healthy Nails 3 w 1 - system redukujący żółknięcie i odbarwienia paznokcizostał przebadany klinicznie. Jest to łagodny i łatwy sposób pielęgnacji i leczenia paznokci stóp przebarwionych wskutek zgrubienia lub stosowania lakierów. Preparat zapobiega zaplamieniu paznokcia i można go stosować jako podkład pod tradycyjny lakier.

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl