Techonologia

Technologie wkładek wykorzystywanych w obuwiu marki Scholl:

 

 

Wkładka Bioprint

Bioprint to najnowsza technologia, opracowana przez specjalistów Scholl, zapewniająca najbardziej naturalny i wygodny sposób chodzenia. Odpowiednie zagłębienie na piętę, bardzo elastyczna podeszwa, komfortowo wyprofilowane łuki i odpowiednia wysokość obcasa pozwala utrzymać stopę w idealnej pozycji. Dzięki prawidłowo ułożonej stopie uzyskujemy równomierne rozłożenie masy ciała i utrzymanie prawidłowej postawy. 

 
 1. Optymalna wysokość piety 
 2. Ergonomiczna wkładka
 3. Lekka konstrukcja antypoślizgowa podeszwa
 4. Wygodne sklepienie
 5. Wkładka gumowa
 6. Elastyczna podeszwa

 

STABILIZUJA STOPĘ
Czasem stopy mają tendencję do przesuwania się na boki, powodując napięcie stóp, kolan i pleców. Wgłębienia na pięty w butach Scholl pomagają utrzymać stopy w prawidłowej pozycji.

AMORTYZUJĄ WSTRZĄSY
Wkładka pod piętą w niektórych modelach obuwia oraz podeszwy w pozostałych, amortyzują i rozpraszają wstrząsy jakie powstają przy chodzeniu po twardym podłożu. Redukują zmęczenie i pomagają chronić kolana i kręgosłup.

WSPIERAJĄ PODBICIE
Wsparcie podpicia w butach Scholla pomaga redukować zmęczenie powodowane długim staniem czy chodzeniem. Obuwie wspiera nadwerężone, słabe lub obniżone podbicie łagodząc ból. 

DOBRZE DOPASOWANE
Wiele modeli obuwia Scholla ma elastyczne elementy ukryte w różnych częściach buta, które rozciągają się i dostosowują do każdej stopy. Nie musisz się już martwić o wygodę. 

ŁAGODNE DLA HALLUKSÓW
Halluksy można skorygować jedynie operacyjne, jednak gumowe elementy, odpowiednia tęgość i łagodne materiały takie jak miękka skóra czy zamsz pomagają redukować ból i niewygodę.

ANTYPOŚLIZGOWE
Zewnętrzne, trudnościeralne podeszwy w butach Scholla wykonane są z wysokogatunkowych materiałów. Jest ich wiele rodzajów, lecz każda z nich na swój unikalny sposób daje Ci mnóstwo wygody utrzymując stopę w odpowiedniej pozycji.

ODPOWIEDNIA TĘGOŚĆ
Dr Scholl rozumiał jak trudno dobrać wygodne, eleganckie a przy tym zdrowe buty dla szerokich stóp. W rezultacie oferujemy szeroką gamę tęgości w naszym obuwiu.


 

Wkładka Backguard

Specjalnie ukształtowana wkładka zapobiega bólom krzyża, absorbując wstrząsy towarzyszące chodzeniu. Działa nie tylko na piętę, ale na całą powierzchnię stopy. 

 

 
 1. Redukcja bólu pleców dzięki unikalnej wkładce pod piętą absorbującą naturalne wstrząsy wywołane podczas chodzenia
 2. Dodatkowa ochrona dla pleców i kolan
 3. Dodatkowy komfort zapewnia odpowiednio zaprojektowana wkładka podpierająca wszystkie ważne łuki i punkty stopy
 4. Wkładka zapewnia stopom świeżość
 5. Chodzenie dzięki elastycznej i profilowanej wkładce jest komfortowe

 

 


 

Wkładka exercise

Specjalnie zaprojektowana podeszwa z drewna, stymuluję każdą część stopy do pracy. Kształt podeszwy zmusza mięśnie stopy do ciągłego ćwiczenia, rozgrzewa je oraz poprawia krążenie. Zapewnia nogom zdrowie i dobry wygląd. 

 1. Ekologiczne
 2. Naturalnie wygodne
 3. Stonowane obciążenie łydki i uda
 4. Łatwiejszy spacer
 5. Bardzo wytrzymała podeszwa

 


 

Wkładka Fitness

Obuwie wykonane w tej technologii jest antybakteryjne, wodoodporne i posiada antypoślizgowe podeszwy. Dzięki temu, możemy zapobiec infekcjom związanym z miejscami użyteczności publicznej np. baseny, sale gimnastyczne, itp.

 

 

Wkładka biomechanics

Specjalnie zaprojektowana technologia, stworzona by skutecznie walczyć z bólem stóp i nóg. Trzypłaszczyznowy system kontroli ruchu pomaga utrzymać prawidłową postawę i ułożenie stóp podczas chodzenia. Obuwie wykonane w tej technologii pomaga zredukować bóle wynikające z wielu powszechnych dolegliwości stóp, w tym bóle pięt, kostek i kolan. 

 1. Trójpłaszczyznowy system kontroli ruchu
 2. Lekka konstrukcja
 3. Miękka wkładka
 4. Antypoślizgowa podeszwa

 


 

Wkładka Gelactive

Gelaciv to technologia zaprojektowana specjalnie dla Scholl, zapewniająca wzmożoną podporę dla stopy, zwłaszcza pod piętami i palcami. Zastosowano tu specjalne żelowe wkładki, które doskonale amortyzują wszelkie wstrząsy podczas chodzenia. Dzięki temu redukujemy zmęczenie i napięcie w stopach oraz nogach. 

 1. Anatomiczny kształt dla lepszego podparcia i wsparcia stopy
 2. Wkładki TECHNOGEL - apsorpcja wstrząsów, redukcja napięć w stopach naturalnie wytwarzanych podczas chodzenia
 3. Pomaga rozłożyć nacisk na duży palec łuk poprzeczny i podłużny

 


 

Wkładka Liquimassage

Zaletą tej technologii jest karbowana podeszwa umożliwiająca cyrkulację powietrza, chłodząc stopy i utrzymując je w suchości przez cały dzień. Delikatny masaż stóp podczas chodzenia pomaga utrzymać świeżość i energię. Technologia Massage przynosi ulgę zmęczonym stopom i ogranicza zmęczenie spowodowane codziennym chodzeniem. 

 1. Warstwy LiquiCell pomagają chronić wrażliwe obszary
 2. Delikatnie masująca prążkowana wkładka
 3. Anatomicznie zaprojektowana wkładka osłonięta naturalną skórą
 4. Lekka konstrukcja podeszwy

 


 

Wkładka Removable Insole

Istotą tej technologii jest możliwość wymiany wkładki. Wkładki są odpowiednio wyprofilowane, wykonane z bardzo miękkich i wygodnych materiałów. Teraz można w każdej chwili wyjąć wkładkę i zastąpić ją zupełnie inna dostosowaną do swoich potrzeb.

 

 

 

Wkładka Aquajets

Technologię Aquajets opracowano aby zastosować ją w klapkach mających kontakt ze środowiskiem wodnym. Wkładka zaprojektowana jest tak, że woda przez nią przenika, wydostając się przez boki, piętę. Dzięki temu stopy pozostają suche i świeże. Dodatkowo podeszwa jest wykonana z antypoślizgowego materiału. Dużą zaletą jest również wkładka antybakteryjna, zapobiegająca różnym infekcjom stóp.

 


 

Wkładka Starlit

Starli to obuwie specjalnie stworzone do aktywnego chodzenia. Dzięki specjalnie zaokrąglonej podeszwie, przy każdym kroku, obuwie bujając się zapewnia nam trening, rozciągając mięśnie i promując cały szereg ruchów stawów w obrębie kostki. W czasie chodzenia lub stania pojawia się efekt bujania co pozwala na ćwiczenia wzmacniające nogi mięśnie łydek, ud i pośladków. W efekcie Starlit wspomaga odpowiednią cyrkulację krwi w łydkach, amortyzuje także wstrząsy towarzyszące chodzeniu.

 


 

Wkładka Memory Cushion

Wkładka oparta na tej technologii jest zaawansowanym rozwiązaniem Scholl w celu odpowiedniego wpierania i amortyzacji stopy. Rozkłada ona równomiernie ciężar stopy, utrzymuje ją we właściwym kształcie i łagodzi nacisk na delikatne części stopy. Wkładka po zdjęciu butów odzyskuje swój kształt, co zapewnia za każdym razem prawidłowe ułożenie.

 

Technologia wkładki wykorzystywanej w obuwiu marki Berkemann:

 

 

W każdej parze obuwia marki Berkemann zastosowana jest oryginalna technologia wkładki 5-fazowej w podeszwie wewnętrznej.

Faza 1 - Pięta stawiana przy absorbowaniu energii nacisku. Powstały nacisk rozdzielany

jest równomiernie, a kość piętowa jest stabilizowana.

Faza 2 - Początek przenoszenia ciężaru. Lekkie wzniesienie na krawędzi

wkładki utrzymuję stopę w równowadze.

Faza 3 - Podparcie łuku przyśrodkowego po wewnętrznej stronie stopy. Podparcie

łuku przyśrodkowego zapobiega opadaniu wewnętrznej strony stopy.

Faza 4 - Podparcie łuku poprzecznego, podparcie łuku poprzecznego rozkłada nacisk na całe śródstopie.

Faza 5 - Przeniesienie ciężaru na paluch. Siła przenoszona jest przez paluch do

następnego kroku. Ułatwia to i wspiera zakończenie kroku.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl