Stopa atlety

Stopa atlety

 

 


Stopa atlety to rodzaj grzybicy skóry stóp. Zazwyczaj występuje pomiędzy czwartym a piątym palcem stopy, jednak z łatwością może się rozprzestrzenić na inne palce lub na inne części stopy. Jest to dolegliwość powodująca silne swędzenie i podrażnienie, zaraźliwa i trudna do wyleczenia. Objawy bywają uporczywe, mogą też pojawiać się częste nawroty, jeśli kroki zapobiegawcze nie staną się częścią codziennej pielęgnacji.

Profilaktyka

Zakażenia grzybicze rozwijają się w ciepłych i wilgotnych warunkach.
Dlatego po każdym umyciu stóp dobrze jest je dokładnie wysuszyć, zwłaszcza między palcami, a ręcznik odłożyć do prania przed ponownym użyciem.
Warto stosować zasypkę do stóp lub wewnątrz butów, ponieważ grzyb może tam przetrwać i zainfekować stopy. Na basenach lub siłowniach należy unikać kontaktu z wilgotnymi nawierzchniami i zawsze nosić klapki.

Skutecznym sposobem na uniknięcie infekcji jest codzienna zmiana skarpet na świeże. Dobrym pomysłem jest również zakładanie wygodnego skórzanego obuwia, które pozwoli stopom oddychać.

Objawy

Stopa atlety to jedna z najczęstszych infekcji dotykających stopy. Zazwyczaj pojawia się w przestrzeń między palcami. Skóra staje się biała i może zacząć się łuszczyć. Ponieważ jest to zakażenie grzybicze, jest dolegliwością dosyć wstydliwą. Stopa atlety jest wysoce zaraźliwa i można się nią zarazić chodząc po mokrej podłodze w miejscach publicznych, a także poprzez skarpetki, buty i wilgotne ręczniki.

Jak leczyć

Używanie klapek kąpielowych przy korzystaniu z łaźni publicznych lub basenu pomoże zapobiec zarażeniu się grzybicą stóp. Nie należy korzystać z ręczników użytych przez innych ludzi. Codzienne proste zabiegi pielęgnacyjne zredukują szansę zarażenia się grzybem stopy atlety. Ważne jest dokładne mycie i osuszenie stóp, szczególnie miejsc między palcami. Codzienne zastosowanie specjalistycznych kosmetyków z serii Foot Odour pomoże zachować świeżość i suchość stóp oraz butów. Aby zapobiec powstawaniu wilgotno-ciepłych warunków lubianych przez grzyba, dobrze jest stosować dezodorant przeciwpotny do stóp z systemem.

By skutecznie zapobiec stopie atlety, należy stosować profilaktycznie preparat do stóp 3 w 1, który zapewnia stopom suchość, skutecznie zapobiega przykremu zapachowi i dodatkowo zawiera aktywne składniki wspomagające zwalczanie grzybicy.

Warto też pomyśleć o wkładkach przeciwpotnych do butów – wchłaniają pot, zapewniając stopie całodniową świeżość, działają także wtedy, gdy buty są zdjęte z nóg.

 

 

 

|Dolegliwości stóp|

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl