Promocje
 Zdrowotne buty Genuins HAWAI  (1)
Zdrowotne buty Genuins HAWAI (1)
149,00 zł 95,00 zł
Eleganckie i wygodne pantofle Ara JENNY  ZAROS ANG
Eleganckie i wygodne pantofle Ara JENNY ZAROS ANG
249,00 zł 219,00 zł
Wygodne klapki Genuins Treviso Studded Platinum
Wygodne klapki Genuins Treviso Studded Platinum
259,00 zł 185,00 zł
Zdrowotne klapki japonki Grunland Sara czarna
Zdrowotne klapki japonki Grunland Sara czarna
219,00 zł 145,00 zł
Eleganckie wygodne Baleriny ARA PERUGIA Taupe
Eleganckie wygodne Baleriny ARA PERUGIA Taupe
335,00 zł 245,00 zł
Wygodne klapki Scholl New Catalina
Wygodne klapki Scholl New Catalina
219,00 zł 189,00 zł
Stylowe wygodne klapki Genuins NIZA (2)
Stylowe wygodne klapki Genuins NIZA (2)
199,00 zł 149,00 zł
Wygodne klapki Berkemann MILA altrosa
Wygodne klapki Berkemann MILA altrosa
359,00 zł 199,00 zł
Zdrowotne sandały Berkemann COLETTA beige Perlato
Zdrowotne sandały Berkemann COLETTA beige Perlato
319,00 zł 259,00 zł
Wygodne klapki Scholl LUSAKA  Granatowa
Wygodne klapki Scholl LUSAKA Granatowa
225,00 zł 199,00 zł
Wygodne lekkie klapki Scholl Spikey SS 4 fuksja
Wygodne lekkie klapki Scholl Spikey SS 4 fuksja
229,00 zł 159,00 zł

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Płatność przelewem ) już od 199,00 zł.
Dolegliwości stóp

Dolegliwości stóp

 

 


Zdarza się, że niektóre dolegliwości stóp mogą towarzyszyć człowiekowi już od urodzenia. Wynika to z niezależnych od nas uwarunkowań genetycznych. Częściej natomiast wynika to jako następstwo nieprawidłowej higieny, braku pielęgnacji czy zaniedbania. W takich przypadkach zdarza się, że postawienie prawidłowej diagnozy jest niezwykle trudne, bowiem choroby stóp są do siebie bardzo podobne. Właściwe rozpoznanie dolegliwości warunkuje lekki i swobodny chód, a tym samym nasze lepsze samopoczucie.

Wady anatomiczne stopy, wrodzone lub też nabyte, mogą powodować powstawanie zmian skórnych takich jak nagniotki, modzele, rozpadliny, pęcherze itp. Jest to wynikiem nieprawidłowego i co równie ważne nadmiernego nacisku na poszczególne elementy stopy, które normalnie nie doznają aż tak dużych obciążeń. W konsekwencji skóra, okalająca te elementy, nie mająca odpowiednich struktur (jak np. podściółka tłuszczowa) jest poddana dużym, nieprawidłowym naprężeniom, co prowadzić może do niezwykle niebezpiecznych stanów zapalnych lub też patologicznej, adaptacyjnej przebudowy. Zdarza się, że zmiany skórne bywają często bolesne i przy nieprawidłowej pielęgnacji mogą prowadzić do nadkażeń bakteryjnych czy grzybiczych.

Przykładem anatomicznej wady jest tzw. płaska stopa (potocznie zwana płaskostopiem). W związku z nieprawidłowym kształtem stopy mogą pojawić się otarcia na jej przyśrodkowym brzegu. Jest to wynikiem jej nadmiernego tarcia o obuwie. Ponadto jeśli higiena stóp nie jest dostateczna może to spowodować rozwinięcie się poważnych zakażeń bakteryjnych.Innym przykładem wady anatomicznej powodującej powstawanie takich dolegliwości jak modzele i nagniotki jest tzw. halluks. Zmiana polega na ustawieniu dużego palca na palcu drugim powodując w ten sposób powstawanie nagniotków i modzeli na bocznych częściach palców. Wadzie tej towarzyszą obciążenia głów kości śródstopia, na których również mogą powstawać ww. modzele. Dodatkowo na grzbietowej stronie palców stopy mogą tworzyć się otarcia wskutek niewłaściwego dopasowania obuwia do stopy.

Kolejną, często występującą dolegliwością stóp jest grzybica paznokci, grzybica skóry: międzypalcowa, potnicowa i złuszczająca. Nierzadko są one również wynikiem obniżonej odporności, czy też kontaktu bezpośredniego ze środowiskiem zakaźnym. Ponownie warto tutaj wspomnieć, że prawidłowa diagnoza wynikająca z kontaktu z dobrym specjalistą a przede wszystkim właściwie ukierunkowane badania diagnostyczne i właściwa pielęgnacja spowodują szybki powrót do zdrowia. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Scholl oferuje produkty, które pozwalają zniwelować przykre dolegliwości towarzyszące opisanym wyżej dolegliwościom chorobowym.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl