Zmęczone, obolałe nogi i stopy

Zmęczone, obolałe nogi i stopy

 

 


Im więcej czasu spędzamy stojąc, chodząc lub biegając, tym większe jest prawdopodobieństwo uczucia zmęczonych i obolałych nóg, które dodatkowo mogą puchnąć. Jest to bardzo powszechna dolegliwość.

Profilaktyka

Podstawą do komfortu nóg jest dobór obuwia. Zasadnicze znaczenie mają dobrze dopasowane buty, najlepiej takie, które zapewniają odpowiednie podparcie w okolicy pięty i kostki. Uczucie opuchnięcia i bólu można złagodzić podnosząc nogi do góry, gdy tylko jest to możliwe. Kąpiel nóg w ciepłej wodzie a następnie wcieranie w nie głęboko nawilżającego kremu do suchej skóry może stanowić wspaniałe zakończenie dnia.

Objawy

Chodzenie po twardych nawierzchniach lub spędzanie wielu godzin na nogach może spowodować uczucie pieczenia, zmęczenia i bólu w dolnych kończynach. Jednakże są też objawy, które mogą sygnalizować zaburzenia krążenia. Jeżeli którykolwiek z opisanych poniżej problemów dotyczy ciebie, skontaktuj się internistą.:

  • uczucie ciężkości w nogach
  • spuchnięte kostki
  • swędząca skóra (wyprysk żylakowy)
  • przebarwienie skóry
  • powolne gojenie się ran lub otarć

Jak leczyć

Różnego rodzaju kładki wentylujące zwiększają poczucie wygody. Seria Scholl Party Feet zawiera poduszeczki żelowe zapobiegające uczuciu pieczenia, jakie noszenie butów i sandałków na wysokich obcasach może wywołać w podbiciu stóp.

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl