Odciski

Odciski

 

 


Odciski występują, gdy palce u stóp pocierają o siebie lub gdy skórę uciska z jednej strony but od wewnątrz a kości stopy z drugiej. Odciski mogą być twarde lub miękkie i - jakkolwiek są bolesne, istnieją sposoby na zmniejszenie dyskomfortu, jaki powodują.

Profilaktyka

Odciski powstają często w wyniku noszenia nieodpowiedniego obuwia, należy więc starać się nosić wygodne buty umożliwiające poruszanie palcami. Odciski mogą także powstać w wyniku określonego sposobu chodzenia. Jeżeli uporczywie się pojawiają, warto porozmawiać na ten temat z internistą, podologiem lub farmaceutą.

Objawy

Twarde i miękkie odciski często powstają, gdy skóra pokrywająca kości stopy jest uciskana przez but od wewnętrznej strony lub w wyniku wzajemnego obcierania się palców stopy o siebie. W wyniku takiego rodzaju kontaktu, skóra wytwarza warstwę ochronną chroniącą tkanki stopy przed uszkodzeniem.

Jak leczyć

Dysponujemy szerokim asortymentem produktów zmniejszających ból spowodowany uciskiem, jaki wywiera odcisk na nerwy stopy. Leczenie polega na ochronieniu odcisku specjalnym opatrunkiem tworzącym rodzaj poduszki lub zastosowaniu kuracji w celu zmniejszenia skutków, jakie wywiera. Dysponujemy szerokim asortymentem produktów, które zapewniają stopom okresową ochronę; obejmują one między innymi żelowe separatory do palców stóp oraz żelowe kliny międzypalcowe. Zestaw do leczenia odcisków wodoodporne plastry na odciski z opatrunkiem stanowi połączenie leczniczych plastrów, które pomagają usuwać nagniotek, oraz poduszeczek, które pomagają chronić wrażliwy obszar, jednocześnie lecząc go; produkty zawierają kwas salicylowy. Najnowszym rozwiązaniem jest Scholl 2 w 1 Ekspresowy Aplikator na odciski, który usuwa odcisk już w ciagu 7 dni a dodatkowo pozbędziesz się noszenia widocznych plastrów na stopach.

W przypadku podejrzenia zaistnienia miękkiego odcisku należy zasięgnąć porady podologa, ponieważ nie należy stosować produktów zawierających kwas salicylowy do ich leczenia.

Chorzy na cukrzycę lub zaburzenia krążenia powinni zasięgnąć porady internisty lub podologa przed zastosowaniem wyżej opisanych produktów, ponieważ powinni unikać stosowania preparatów opartych na kwasie.

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl